Jak budować swoją wiedzę w marketingu cyfrowym dzięki kursom online, łatwe kroki do naśladowania

W końcu znalazłem sposób na przekształcenie mojej wiedzy z zakresu tradycyjnego marketingu w umiejętności marketingu cyfrowego.

Będziesz zaskoczony, jeśli wiesz, jakie to łatwe i przyjemne.

Chcę przeprowadzić cię przez moje osobiste doświadczenia, to nie potrwa długo, nie martw się.

Przyjechałam z Włoch dwa lata temu, po ukończeniu studiów z marketingu.

visit https://efektownesciany.pl/

Chciałem znaleźć więcej możliwości pracy w Anglii, ponieważ myślę, że tutaj każda firma jest zorientowana na marketing, a ponieważ nie można zajmować się marketingiem bez znajomości języka angielskiego.

Sądziłem, że z moim dyplomem znajdę jakiś zawód w marketingu.

Chociaż odbyłem wiele rozmów kwalifikacyjnych z różnymi firmami i agencjami, nie znalazłem odpowiedniej roli dla siebie.

Zdaję sobie sprawę, że umiejętności, których obecnie potrzebują firmy, różnią się od umiejętności, których nauczyłem się podczas studiów, ponieważ wszystkie firmy są zorientowane na technologię cyfrową.

Postanowiłem wtedy znaleźć sposób, aby nauczyć się, jak wejść w świat cyfrowy.

Podzielę się z Tobą tym, jak zamienić Twoją wiedzę z tradycyjnej na cyfrową, wszystkie informacje, które Ci przekazuję, pochodzą z mojego osobistego doświadczenia, więc są już przetestowane.

Pozwól więc, że dam ci krótki przewodnik, jak zamienić tradycyjną edukację marketingową na cyfrową.

Kiedy skończymy, będziesz dokładnie wiedział, jak zacząć szukać prawdziwej poprawy w swojej karierze. Gotowy? Zaczynajmy.

Krok 1

Wyszukaj w Google kurs, który pozwala przyswoić zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.

Dzięki wyszukiwarce Google z odpowiednimi słowami kluczowymi znajdziesz wiele kursów, na przykład możesz wyszukać „kurs marketingu cyfrowego plus staż” lub „kurs marketingu cyfrowego dla absolwentów”.

Kiedy myślisz, że znalazłeś kurs, który Ci odpowiada, przeczytaj kilka recenzji, aby upewnić się, że dokonujesz właściwego wyboru, możesz zadzwonić do ich działu obsługi klienta, aby wyjaśnić, w jaki sposób kurs jest zorganizowany.

Gdy znajdziesz kurs, który odpowiada Twoim potrzebom, możesz zacząć przekształcać swoje tradycyjne umiejętności w umiejętności cyfrowe.

Opierając się na moim osobistym doświadczeniu, znalazłem kurs marketingu cyfrowego „Trening Osborne”, dokładnie tego szukałem, kurs podzielony na dwie sekcje, sekcję zajęć na żywo i okres stażu w agencji marketingu cyfrowego.

Krok 2

Po rozpoczęciu kursu zrozumiesz różnicę między marketingiem cyfrowym a marketingiem tradycyjnym, poznasz podstawy marketingu cyfrowego i główne narzędzia, aby zostać sprzedawcą cyfrowym.

Zgodnie z moim doświadczeniem po zapisaniu się na kurs rozpocząłem zajęcia online na żywo z prywatnym korepetytorem, który poprowadził mnie od podstaw marketingu do marketingu w wyszukiwarkach, narzędzi marketingu cyfrowego do reklamy firmy i strategii marketingowej do budowania biznesu.

Nauczyłem się korzystać z narzędzi takich jak Google AdWords, Google AdSense, Facebook Ads oraz jak tworzyć i wysyłać e-maile marketingowe.

Dzięki znajomości tych narzędzi możesz teraz odważnie wejść w świat marketingu cyfrowego, im więcej ćwiczysz i tym lepiej rozumiesz, jak radzić sobie z różnymi scenariuszami, z którymi możesz się zmierzyć.

Krok 3

Jesteś prawie gotowy!

Teraz, gdy w końcu rozumiesz, jak korzystać z głównych narzędzi marketingu cyfrowego, możesz z nich korzystać.

Jak jednak zacząć?

Zwykle, aby korzystać z tych narzędzi, powinieneś mieć firmę, witrynę internetową lub stronę na Facebooku, którą chcesz reklamować.

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie, jeśli nie masz firmy do promowania, jest utworzenie strony na Facebooku i próba zbudowania świadomości na jej temat.

Facebook oferuje platformę o nazwie „Menedżer reklam na Facebooku”, aby reklamować własną stronę, firmę lub witrynę internetową. Praktyka jest łatwa i przyjemna.

Jeśli wybierzesz kurs marketingu cyfrowego, który umożliwia odbycie stażu lub doświadczenia zawodowego, możesz przećwiczyć i zostać poprowadzonym w zakresie obowiązków.

Wracając do mojego osobistego doświadczenia, po części teoretycznej ukończyłem program stażowy, który polega na okresie 3 miesięcy praktyki zawodowej składającej się z wykonywania zadania, z którym na co dzień stykałby się marketer digital.

Obowiązki takie jak zarządzanie blogiem, opracowywanie i zarządzanie cyfrowymi kampaniami marketingowymi w celu podniesienia świadomości marki, śledzenie współczynników konwersji i wprowadzanie ulepszeń na stronie internetowej, projektowanie strategii zwiększania ruchu na stronie internetowej firmy, wykorzystywanie technik, w tym płatnego wyszukiwania, SEO i PPC.

Po wykonaniu wszystkich tych zadań zdobyłem umiejętności, aby zacząć szukać pracy jako sprzedawca cyfrowy!

  1. To jest droga, którą podążałem, aby przekuć moją wiedzę z tradycyjnego marketingu w umiejętności cyfrowe.